دسته‌بندی نشده

اموزش رسوب زدایی چای ساز

اموزش رسوب زدایی چای ساز

برای تمیز کردن جرم چای ساز کتری را تا اخرین حد مجاز از آب پر کنید و سپس یک عدد لیمو ترش داخل آن بریزید و دستگاه را روشن کنید تا آب درون کتری به جوش بیاید. سپس اجازه دهید تا محلول به مدت یک شبانه روز در داخل کتری بماند. بعد از این مدت زمان دوباره آب تمیز داخل دستگاه ریخته و اجازه دهید آب به جوش بیاید و سپس آن را تخلیه کنید.تک کالا

⦁ مراحل بالا را با دوقاشق غذا خوری جوش شیرین نیز می توانید انجام دهید. بعد از اضافه کردن جوش شیرین دستگاه را روشن کنید تا آب به جوش بیاید . سپس اجازه دهید تا یک شبانه روز محلول جوش آمده آب و جوش شیرین در کتری چای ساز بماند. بعد از این عملیات اب تمیز در داخل دستگاه ریخته و بعد از یکبار جوش آمدن از کتری چای ساز استفاده کتید.

⦁ می توانید به جای استفاده از لیمو شیرین و جوش شیرین از سرکه سفید نیز استفاده کنید. بدین شکل که شش قاشق غذا خوری سرکه سفید را به آب داخل کتری چای ساز اضافه کنید و بعد از جوش آمدن اجاز دهید محلول یه شبانه روز در داخل کتری باقی بماند و سپس آن را خالی کنید و با آب تازه پر کنید.

⦁ قبل از استفاده از کتری آن را با پارچه ای نرم و بدون پرز خشک کنید

اموزش رسوب زدایی چای ساز google

نگهداری و تمیز کردن چای ساز
⦁ بعد از اینکه کار شما با چای ساز تمام شد از خاموش بودن دکمه گرمایش و دم کشیدن چای ساز اطمینان حاصل کنید

⦁ برای تمیز کردن جرم چای ساز دستگاه را از برق بکشید و اجازه دهید تا سرد شود سپس اقدام به تمیز کردن آن کنید.

⦁ فقط سرپوش کتری، توری چایی، سرپوش توری چای و قاشقک چای مربوط به چای ساز قابلیت شست و شو در ماشین ظرفشویی را دارند.

⦁ بعضی از قسمت های چای ساز نباید در معرض آب و رطوبت قرار گیرند. این قسمت عبارتند از کفی کتری، کفی اصلی چای ساز و سیم برق

تمیز کردن قسمت توری قوری، سرپوش توری و قاشقک چایی
برای تمیز کردن توری قوری، سرپوش کتری و قاشقک چایی میتوانید از آب گرم و یک ماده پاک کننده ملایم و غیر ساینده استفاده کنید. روش کار بدین صورت است که ابتدا ماده تمیز کننده را روس اسفنج که با آب داغ مرطوب شده ریخته سپس بر روی لوازم جانبی چای ساز بکشید تا تمیز شود. هیچگاه مواد پاک کننده را
مستقیم بر روی این لوازم نریزید. قبل از استفاده دوباره از چای ساز قطعات را کاملا خشک کنید.

البته این قطعات از چای سازرا با ماشین ظرفشویی نیز می توانید تمیز کنید.

تمیز کردن کفه چایساز
ابتدا مطمئن شوید که چای ساز به برق وصل نیست سپس مانند مراحل بالا با اسفنجی نرم و مرطوب کفی را تمیز کنید و قبل از استفاده آن را کاملا خشک کنید.

تمیز کردن بدنه شیشه ای کتری و یا قوری
⦁ بعد از استفاده از چای ساز اجازه ندهید تا چای دمه کشیده در داخل آن باقی بماند. بهتر است چای را از داخل کتری خالی کرده و سپس با اسفنجی نرم و آب گرم داخل آن را تمیز کنید.

⦁قسمت بیرونی کتری چای ساز را با پارچه ای نرم و مرطوب تمیز کنید.هرگز بدنه خارجی قوری یا کتری چای ساز را با اسفنج زبر تمیز نکنید زیرا این کار موجب خراشیدگی سطح خارجی آن می شود.

⦁ رسوبات مانده از چای در داخل دیواره های قوری، روی طعم چای تاثیر می گذارد. پس با هر بار استفاده از چای ساز آن را با آب و صابون بشویید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *